Koszmar trwa dalej - podwójna radość Amatora... Drukuj
Opisy meczów
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 15:07

17. KOLEJKA PLO - Stadion MOKSiR Drobin

SKRA DROBIN - AMATOR MASZEWO

skra logo2:3 (0:1)amator

Hubert Krysztofiak 59', Patryk Piasecki* 70' - Tomasz Sudomir 29', Rafał Sadecki 75', Radosław Wiśniewski 82' 

* - (bramka zapisana przez arbitra na konto M. Kowalskiego)

Więcej w rozwinięciu...

Nie tak miała wyglądać piłkarska sobota dla naszego klubu. Dzień zaczęliśmy od porażki juniorów w Maszewie (1:5), gdzie honorowego gola zdobył Wiktor Wiśniewski. Humor miał poprawić nam się po godzinie 15:00, gdy na boisko w Drobinie wybiegli seniorzy Skry i Amatora. Ze względu na oba spotkania, trenerzy nie mieli do dyspozycji pełnych osiemnastek, a tyczy się to zarówno naszych zespołów, jak i drużyn z Maszewa.

Obie seniorskie drużyny nie wygrały na wiosnę meczu, ale gorzej w tabeli wyglądała sytuacja Skry, która wciąż znajdowała się w jej dolnym regionie. Pierwsze minuty należały do gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Kalinowskiego. My obudziliśmy się dopiero w 12. minucie, kiedy blisko gola był Patryk Piasecki. Piłka po strzale naszego zawodnika przeleciała jednak wzdłuż pola karnego i ostatecznie nie znalazła się w siatce. W 29. minucie byliśmy świadkami dużej kontrowersji, kiedy to Tomasz Sudomir przyjmując piłkę w naszym polu karnym pomagał sobie ręką i po późniejszym ładnym trafieniu otworzył wynik meczu. Zarówno sędzia główny, jak i asystent przewinienia nie widzieli. Kolejną dobrą sytuację zmarnowali zawodnicy Amatorza, którzy zdominowali środek boiska i dłuższymi momentami byli po prostu od nas lepsi. My graliśmy chaotycznie, mieliśmy dużo niecelnych podań, a jedyną przewagę posiadaliśmy chyba tylko przy kontaktach fizycznych. Kolejny dobry mecz w naszych barwach rozgrywał Sebastian Marlęga, ale skoro po naszej stronie najlepszy jest środkowy obrońca (rocznik 2001) to dużo mówi o tym co działo się na boisku. W 38. minucie kolejna kontrowersja - faulowany w polu karnym Amatora był prawdopodobnie Kowalski. Sędzia przewinienia nie dostrzegł i do przerwy schodziliśmy z jednobramkową stratą. 15. minut po wznowieniu drugiej połowy wyrównujemy stan meczu! Zawodnik gości fauluje naszego piłkarza na skraju pola karnego, a do rzutu wolnego podchodzi Hubert Krysztofiak. Nasz kapitan w tym sezonie  jest niesamowicie skuteczny w wykonywaniu stałych fragmentów gry i tak też było tym razem, gdy pięknym strzałem ze stojącej piłki zdobył swoją 4. bramkę w sezonie. W 70. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Kuba Wszałkowski, którego dośrodkowanie po ziemi na gola zamienił Patryk Piasecki. Powoli wszystko zaczęło wyglądać tak jak trzeba - graliśmy trochę spokojniej, dokładniej i mieliśmy upragnione prowadzenie. Jednak to co wydarzyło się później idealnie opisuje cały sezon w naszym wykonaniu... Goście najpierw wyrównali, a po kilku minutach wyszli na prowadzenie. W obu sytuacjach wydawaliśmy się być zaskoczeni tym z jaką łatwością rywale strzelali gole, wykorzystując czas, miejsce i przypadkowość całej akcji. W końcówce staramy się doprowadzić do wyrównania, jednak to co udało się zrobić w Maszewie jesienią (z 1:4 do 4:4), nie miało miejsca tym razem. 

Fakty są dla nas brutalne, ale po 4. kolejkach rozegranych na wiosnę jesteśmy najsłabszą drużyną ligi z jednym(!) zdobytym punktem. Punktować zaczęli też nasi rywale - Delta Słupno wygrała w Wyszogrodzie, a Orzeł Goleszyn w derbach zdobył punkt z Kasztelanem Sierpc. Do Goleszyna, Wykowa i Lucienia czekają nas wyjazdy, a różnica punktowa między "naszą" czwórką to zaledwie 2 punkty. Gramy zdecydowanie ładniejszy futbol niż w poprzedniej rundzie, jednak brakuje nam punktów. Na przełamanie liczymy w starciu z Orłem Goleszyn, czyli z rywalem z którym odnieśliśmy nasze pierwsze zwycięstwo jesienią. Mecz zaplanowano na sobotę, godzinę 16:00, a odbędzie się on na boisku w Goleszynie, przy ulicy Niepodległości 4. 

Juniorzy kolejne spotkanie rozegrają w środę 25 kwietnia, kiedy to do Drobina przyjedzie Mazur Gostynin. 

 

Widzów: ok. 50

Sędziowali: Adrian Majewski - Grzegorz Gomułka, Hubert Klimkowski

Skład: 1. Kalinowski - 14. Ptasik, 20. Marlęga, 7. Krysztofiak, 6. Zjadewicz (Kaczorowski 85') - 16. Wszałkowski, 10. Gąsiorowski, 4. Dębkowski (Domeradzki 80'), 5. Dziekański (Żebrowski 55'), 9. Piasecki - 11. Kowalski

Ławka: 3. Domeradzki, 8. Żebrowski, 12. Majchrzak, 17. Lemanowicz, 15. Kaczorowski

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Następny Mecz


#DrużynaMPKT
1 Kasztelan 15 34
2 Skra 14 30
3 Orzeł 15 29
4 Bzura 15 23
5 Zryw 13 20
6 Delta 13 20
7 Mazur 13 20
8 Amator 13 19
9 Stocznia 13 19
10 Czermno 13 16
11 Gąbin 13 15
12 Skrwa 13 10
13 Pogoń 12 8
14 Unia Iłów 13 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać