Lider wywozi trzy punkty - Skra wciąż bez wygranej na wiosnę... Drukuj
Opisy meczów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 Kwiecień 2018 13:29

16. KOLEJKA PLO - Stadion MOKSiR Drobin

SKRA DROBIN - KASZTELAN SIERPC

skra logo1:4 (1:1)kasztelan logo new

Patryk Piasecki 18' - Damian Kotkiewicz 36', 52', Michał Dzięgielewski 90+2', Mateusz Biegański 90+3'

Więcej w rozwinięciu...

Lider tabeli był rywalem Skry Drobin w 16. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej. Kasztelan Sierpc w tym sezonie gra najlepiej ze wszystkich drużyn, a po zimowych wzmocnieniach stał się zdecydowanym faworytem do wygrania okręgówki i awansu do IV ligi. Nie oznaczało to jednak, że nasi zawodnicy stali na straconej pozycji. Pozytywna gra z Iłowa, oraz praktycznie najsilniejszy skład sprawiały, że po cichu liczyliśmy na dobre spotkanie, z szansami, które prędzej czy później sobie stworzymy. Pierwsze minuty były dość chaotyczne, goście prostopadłymi piłkami próbowali przedrzeć się przez nasze pole karne, my atakowaliśmy prawą stroną, gdzie często rywalom urywał się Wszałkowski. W 18. minucie chyba pierwszy raz atakujemy drugim skrzydłem, tam świetnie z piłką do środka zbiegł Piasecki i mocnym strzałem w długi róg pokonał Ambrochowicza. Prowadziliśmy, byliśmy czujni z tyłu, a w środku pola dobrze radziła sobie trójka Gąsiorowski - Dębkowski - Żebrowski. W 29. minucie goście mogli odpowiedzieć, ale do prostopadłego podania nie zdążył napastnik z Sierpca i piłka padła łupem Kalinowskiego. Jeden jedyny błąd popełniamy w 34. minucie, gdy nieatakowany zawodnik Kasztelana wrzuca piłkę w pole karne, a tam celnie nabiega na nią i strzela głową Kotkiewicz. 1:1. W 41. minucie goście wykonywali rzut rożny, piłka spadła pod nogi zawodnika Sierpca, a ten bez namysły kopnął w stronę naszej bramki, ale kapitalną paradą popisał się Kalinowski i uchronił naszą drużyne przed stratą drugiej bramki. Pod koniec pierwszej połowy swoją okazję miał Wszałkowski, jednak wynik nie zmienił się. 7 minut po wznowieniu drugiej połowy nasza defensywę ponownie złamał Kotkiewicz. Najpierw pojedynek biegowy na skraju pola karnego przegrał Marlęga, zawodnik Kasztelana z pod końcowej linii dośrodkował niską piłkę w nasze pole karne, a tam Kotkiewicz strzałem z pierwszej piłki wpakował ją do siatki. W 57. minucie powinno być 2:2. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wszałkowski, ale chyba zbyt pośpiesznie uderzył na bramkę i dobrą obroną popisał się Ambrochowicz. Minimalnie na spalonym był chyba w tej sytuacji nasz zawodnik. W 72. minucie mamy jeszcze lepszą okazję na strzelenie drugiego gola. Bardzo wątpliwego karnego podyktował nam arbiter główny, a "faulowany" w tej sytuacji był Zjadewicz. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kowalski i...strzelił na idealnej wysokości dla bramkarza, który zachował czujność i popisał się dobra interwencją. To drugi z rzędu nietrafiony karny przez Marcina. Do trzech razy sztuka...? Skra atakowała, Kasztelan także, jednak z minuty na minutę brakowało dokładności, w środku pola zrobiła się duża "dziura", a sama gra się zaostrzyła. W końcówce meczu nasza obrona się rozsypała. Dzięgielewski i Biegański przebijali się przez nasze pole karne z łatwością i obydwaj wpisali się na listę strzelców ustalając wynik meczu. Wynik ten oczywiście nie oddaje tego co działo się na meczu. Byliśmy równorzędnym rywalem dla faworyzowanej drużyny. Niestety brakuje nam ostatnio trochę szczęścia.

 

Bramka Patryka Piaseckiego to oczywiście debiutanckie trafienie tego zawodnika w barwach Skry. Pierwszy oficjalny mecz dla Skry zagrał Rafał Kaczorowski, który pojawił się na boisku na ostatnie 20 minut.

Naszym najbliższym rywalem będzie Amator Maszewo, z którym zmierzymy się w sobotę o 15.00, na boisku MOKSiR w Drobinie.

 

Sędziowali: Marcin Kurowski - Małgorzata Wituska, Kamil Przybyszewski 

Widzów: ok. 70

Skład: 1. Kalinowski - 14. Ptasik, 20. Marlęga, 13. Krysztofiak, 6. Zjadewicz (2. Ciarkowski) - 4. Wszałkowski (17. Dziekański 55'), 10. Gąsiorowski, 5. Dębkowski (16. Kaczorowski 72'), 8. Żebrowski (19. Popis 82'), 9. Piasecki - 11. Kowalski

Ławka: 3. Klimowski, 18. Reguliński

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Następny Mecz


#DrużynaMPKT
1 Kasztelan 15 34
2 Skra 14 30
3 Orzeł 15 29
4 Bzura 15 23
5 Zryw 13 20
6 Delta 13 20
7 Mazur 13 20
8 Amator 13 19
9 Stocznia 13 19
10 Czermno 13 16
11 Gąbin 13 15
12 Skrwa 13 10
13 Pogoń 12 8
14 Unia Iłów 13 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać